Змінити мову
  • English
Дорогоцінні метали

 

Золото було універсальним символом багатства для людей протягом століть. Стародавні культури створювали золоті прикраси та скульптури. У колишні часи гроші виготовляли із золота, що підтверджувало їх справжню цінність. Хоча пройшли тисячі років, захоплення золотом залишається дуже сильним, і буде таким залишатися ще дуже довго.

 

Інвестиції в золото та інші дорогоцінні метали викликають великий інтерес останнім часом. Як правило, вартість дорогоцінних металів з часом тільки збільшується. На тлі знецінення валют і економічних потрясінь, що знижують вартість інших активів, інвестиції в дорогоцінні метали виглядають стабільними і надійними. Вартість золота, срібла і платини стабільно зростає.

 

Види інвестиційних металів

 

Золото є дуже популярним металом і привертає найбільше уваги. Також в якості інвестиційних металів розглядаються платина, паладій і срібло. Всі вони піднялися в ціні за останні кілька років, і попит на них збільшився по всьому світу.

 

Хоча багато людей пов'язують з дорогоцінними металами ювелірні вироби і монети, ці метали використовуються також в промисловості. Поява Китаю та Індії в якості важливих гравців у світовій торгівлі сприяло підвищенню попиту на промислові цілі.

 

Золото є найважливішим елементом в електронній промисловості як невід'ємна частина багатьох високих технологічних процесів. Це відмінний електричний провідник, стійкий до корозії, хімічно стабільний елемент і чудовий тепловий екран.

 

Платина використовується в медичному обладнанні, комп'ютерах і автомобільних деталях.

 

Паладій м'якше платини, він є ключовим елементом в каталітичних конвертерах завдяки своїй здатності протистояти окислюванню та високим температурам. Він має високу електричну провідність і іноді використовується замість золота в електроніці. Паладій має багато інших застосувань, включаючи переробку сировини, обробку фотографій, очищення води, паливні елементи, переробку та очистку нафти і природного газу.

 

Навіщо купувати дорогоцінні метали?

 

У світі відбувається інтенсивне нарощування грошової маси, і зараз важко передбачити, як далеко зайдуть ці процеси. Занадто багато факторів, що впливають. Економіки різних країн переплітаються усе тісніше, і проблеми в однієї країни викликають ланцюгову реакцію. Світ поступово вчиться жити в умовах тотальної глобалізації, але процеси управління і координації ще тільки починають налагоджуватись.

 

Загальне зростання цін відбувається безперервно, і тому перенесення частини своїх заощаджень в дорогоцінні метали виглядає обгрунтованим. Але інвестор, який вкладає гроші в дорогоцінні метали (так само як і в будь-який інший вид активів), має дотримуватися простих правил, базуючихся на здоровому глузді і перевірених часом:

- диверсифікувати свій інвестиційний портфель;

- консультуватися з професіоналами;

- ретельно зважувати всі альтернативні можливості;

- не піддаватися емоціям при купівлі або продажу.

- купувати на хвилі песимізму і продавати на хвилі оптимізму - одна з гарних стратегій, яку варто взяти на озброєння розумному інвестору.