Тут можна купити чи продати гроші. Саме тут гроші виконують роль специфічного товару. Ціна, яку за них сплачують, називається відсотком за користування. Цей ринок є складовою фінансового ринку і безпосередньо пов'язаний з короткостроковими банківськими операціями.
Всі операції на грошовому ринку можна розділити на операції з продажу грошей, з купівлі грошей і посередницькі.
Традиційні поняття «продаж» і «купівля», що склалися на товарних ринках, неприйнятні для грошового ринку.
Під «продажем» розуміється пропозиція грошей, суть якої полягає в тому, що продавець (інвестор) прагне зберегти свої заощадження і отримати додатковий дохід у вигляді відсотка.
Таким чином, кожен, хто пропонує гроші є інвестором. Найбільш знайомий (зрозумілий) для нас спосіб інвестування - це розміщення грошей на депозиті в банку.
Саме тут найчастіше «покупці» грошей шукають додаткові грошові ресурси, які дадуть їм можливість розширити свою виробничу або комерційну діяльність і отримати додатковий дохід.
Однак, крім банків, найбільш відомих фінансових посередників, на грошовому ринку існують і інші, такі як: інвестиційні та фінансові компанії, страхові компанії, пенсійні фонди, кредитні товариства та ін.
Всі фінансові посередники акумулюють у себе грошові кошти, купуючи їх у «продавців», потім від свого імені розміщують їх, пропонуючи «покупцям» у вигляді кредитів, позик, інвестицій.