Секретаріат Енергетичного співтовариства вважає, що Україна недостатньо активно проводить поділ функцій енергопостачальних компаній
Секретаріат Енергетичного співтовариства почав розгляд питання про недостатнє проведенні Україною, а також Албанією, Боснією і Герцеговиною реформи, яка полягає в поділі функцій регіональних енергопостачальних компаній (обленерго), що має сприяти створенню конкуренції на роздрібному ринку електроенергії. Про це повідомляє УНІАН.
"Секретаріат Енергетичного співтовариства ініціював попередню процедуру врегулювання проблеми щодо Албанії, Боснії і Герцоговини та України за те, що ці країни недостатньо проводять процедуру анбандлінга компаній-операторів розподільчих мереж", - йдеться в повідомленні.
Секретаріат також вважає, що ці країни не впоралися із завданням по виконанню їх зобов'язань згідно договору про Енергетичне співтовариство. Згідно з повідомленням, ці країни, включаючи Україну, не прописали вимоги Третього енергетичного пакета в національному законодавстві і не вжили заходів для імплементації процесу анбандлінга на практиці.
"Оператори електричних розподільних мереж трьох країн досі виконують функції постачальника електроенергії і компанії, яка відповідає за її розподіл", - повідомили в Секретаріаті, додавши, що, розділивши види діяльності обленерго, споживачі зможуть отримати великий вибір постачальників електроенергії, що дозволить поліпшити послугу електропостачання і дати можливість отримувати її за справедливою ціною.
Як повідомлялося, в квітні 2017 року Верховна Рада прийняла закон про ринок електроенергії. Передбачається, що цей закон призведе до того, що в сегментах генерації електроенергії і її поставок для кінцевих споживачів виникнуть конкурентні відносини. Цей закон також передбачає обов'язковий поділ усіх обленерго на дві компанії: одна буде займатися розподілом електроенергії і експлуатацією електромереж, а друга - постачанням електрики.
.
ЛIГАБiзнесIнформ
Інформаційне агентство