Змінити мову
  • English
Інвестиційний огляд

Екс-власник банку Фінанси та Кредит намагається вивести Білоцерківську ТЕЦ з-під застави НБУ

Колишній власник збанкрутілого банку Фінанси та Кредит Костянтин Жевагопитается вивести Білоцерківську ТЕЦ з-під застави Національного банку України (НБУ). Про це пише Дзеркало тижня.

Видання нагадує, що НБУ в рамках позову до Жеваго про стягнення 1,54 млрд грн боргу по рефінансуванню звертався до суду з клопотанням про арешт всього нерухомого та рухомого майна депутата, в тому числі акцій Ferrexpo і частки в компанії The Minco Trust.

У листопаді минулого року Шевченківський районний суд вдруге відмовився задовольнити клопотання регулятора, мотивуючи це тим, що "відсутність конкретизації майна виключає обов'язкову перевірку відповідності забезпечення позову, яку просить застосувати особа, позовних вимог".

Голова НБУ Валерія Гонтарєва раніше говорила, що, хоча акції компанії Ferrexpo ніколи не були в заставі регулятора, забезпеченням виступала персональна гарантія власника, тому він повинен відповідати за зобов'язаннями всіма своїми активами.

У свою чергу, Жеваго заявляв, що Нацбанк винен у банкрутстві його фінустанови.

Жеваго намагається вивести з-під застави Білоцерківську ТЕЦ шляхом визнання недійсними іпотечних договорів. Однією з підстав для цього може стати можливе визнання недійсними рішень позачергових зборів акціонерів ТЕЦ (про передачу активу в заставу НБУ - ред.) В зв'язку з нібито порушенням порядку прийняття рішення про скликання цих зборів, при прийнятті рішень і ін.

За даними НБУ, сукупний обсяг інсайдерських кредитів в портфелі банку Фінанси та Кредит становить близько 76%, або 22 млрд грн. Балансова вартість активів банку склала 45,1 млрд грн, але оцінювачі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) оцінили їх в 9,9 млрд (22% від вартості "на папері").

Станом на 1 липня, за даними ФГВФО, вкладникам банку Фінанси та Кредит виплатили 9,9 млрд грн компенсацій. Сумарні виплати складуть 10,5 млрд.

Станом на 1 квітня позичальники погасили борги тільки на 436,7 млн ​​грн, реалізація майна банку принесла 99,3 млн, інші надходження - 238,6 млн грн. Таким чином, виплати компенсацій здійснювалися насамперед за рахунок емісійних коштів НБУ, який монетизував держоблігації, надані Мінфіном, вказує ДТ.

 

ЛIГАБiзнесIнформ

Інформаційне агентство

www.liga.net

Всі статті