За словами глави Нафтогазу, потужність планованого газопроводу приведе до падіння обсягів газу, які зараз перекачуються через Україну і Польщу
Європейський союз повинен заблокувати проект будівництва газопроводу Північний потік-2, який дасть Кремлю геополітичні та фінансові важелі впливу на Німеччину, Польщу і Словаччину. Про це заявив глава держкомпанії Нафтогаз Андрій Коболєв в інтерв'ю Reuters.
"Ми закликаємо наших європейських партнерів спробувати подивитися не на безпосередні наслідки, а на один крок вперед, що станеться трохи пізніше, після того, як Nord Stream-2 буде запущений", - сказав Коболєв.
За його словами, річна потужність планованого підводного газопроводу, яка становить 55 млрд кубометрів, призведе до еквівалентного падіння обсягів газу, які зараз перекачуються через Україну і Польщу, і повністю вб'є цей маршрут поставок
"Я не думаю, що це має хоч щось спільне з диверсифікацією або підвищенням надійності поставок. Це означає збільшення домінуючого положення Газпрому в цій частині Європи", - зазначив він.
Коболєв додав, що європейські країни повинні бути більш обережними в своїх рішеннях, що ведуть до посилення їх залежності від Росії.
13 грудня 2016 року голова Нафтогазу заявив, що проект Північний потік-2 на даний момент заморожений. У свою чергу глава Газпрому Олексій Міллер заявив про те, що російська сторона не бачить ризиків для фінансування газопроводу. За його словами, проект йде строго за планом, а всі учасники підтвердили свою участь в проекті.
Проект Північний потік-2 передбачає будівництво двох ниток газопроводу в обхід України загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Планувалося, що Газпрому буде належати 50% в проекті, європейським компаніям OMV, BASF, Engie, Shell, Uniper (виділена з E.On) - по 10%. Новий трубопровід хочуть побудувати поруч з Північним потоком.
В даний час близько третини поставок Газпрому в Європу йде транзитом через Україну.
ЛIГАБiзнесIнформ
Інформаційне агентство