Змінити мову
  • English
Інвестиційний огляд

При цьому українські меткомбінати значно збільшили споживання залізорудної сировини

У вересні 2016 року в Україні було вироблено 5557 тис. Т. Товарного залізорудного сировини, що на 298 тис. Т. Менше показника серпня. Про це йдеться в прес-релізі ДП Укрпромзовнішекспертиза, передає UAprom.

При цьому середньодобове виробництво товарного непідготовленого і підготовленої залізорудної сировини скоротилося, склавши відповідно 127,7 тис. Т. І 60,5 тис. Т. На добу, що на 1,6 і 2,0 тис. Т. Нижче показника за серпень т .р.

"Вересневий тренд виробництва ЗРС українськими виробниками був в основному негативним, - заявив аналітик ДП Укрпромзовнішекспертиза Дмитро Жовтяк. - Зросло виробництво товарного залізорудного сировини лише на гірничорудних активах АрселорМіттал КР і Південному ГЗК. Найбільш же значне падіння виробництва в абсолютних величинах (понад 130 тис. Т . в порівнянні з минулим місяцем) показали Інгулецький ГЗК, Євраз-Суха балка і Полтавський ГЗК ".

З початку року загальне падіння виробництва товарного ЗРС склало 3,5 млн. Т. У той же час відбулося збільшення поставок залізорудної сировини (на 2,4 млн. Т.) На металургійні комбінати України.

"Експорт українського ЗРС у вересні 2016 року впав на 725 тис. Т. Склавши 2637 тис. Т, - додав Жовтяк. - Таким чином, з початку року всього було експортовано близько 29,9 млн. Тонн, що на 4,8 млн. тонн нижче, ніж аналогічний показник за 2015 рік. у географічному розрізі рік до року найбільш зросли поставки в Японію, Сербію і Корею. найбільше падіння продемонстрував показник експорту в Китай (-5,2 млн. т) і Польщу (-0,7 млн . т) ".

Таким чином, стає очевидною часткова переорієнтація українських копалень з експортних ринків (Китай), на внутрішніх виробників сталі.

Що стосується цінової ситуації, то, на думку експертів ДП ​​Укрпромзовнішекспертиза, в жовтні-листопаді 2016 р слідом за падінням цінових індексів в Китаї, варто очікувати цінової відкат на 4-8% і в цінах на ЗРС українського виробництва.

Нагадаємо, експорт українських товарів до Китаю за шість місяців 2016 року в порівнянні з аналогічним періодом 2015 р скоротився на 34% - на $ 369,6 млн і склав $ 1,1 млрд. При цьому руди і концентрати залізні склали 30,2% українського експорту в КНР.

 

ЛIГАБiзнесIнформ

Інформаційне агентство

www.liga.net

Всі статті