Змінити мову
  • English
Інвестиційний огляд

Інвестори позитивно оцінили обрання президента в один тур. Але війна в Донбасі швидко нівелює цей позитив

Іноземні інвестори позитивно оцінили обрання президента в Україні .

Особливо ті з них хто інвестує в акції українських агрохолдингів. За два дні після виборів , 26 і 27 травня , індекс UAI , який включає в себе акції 15 українських агрокомпаній котируються за кордоном зріс майже на 4 % , капіталізація українських агрохолдингів зросла майже на 120 млн євро. Найбільше подорожчали папери Мілкіленда , наступного дня після виборів вони подорожчали відразу на 24 %. Акції Індустріальної молочної компанії - зросли на 15 % , Кернела - на 12 %.

Такому зростанню передувало більш ніж п'ятимісячне падіння цін на акції українських компаній , з початку протестів на Майдані вони втратили більше півмільярда доларів капіталізації .

Основна причина оптимізму інвесторів - минулі вибори президента і надії на стабілізацію ситуації , упевнений аналітик консалтингової компанії УкрАгроКонсалт Олексій Моргун. Керівник аналітичного департаменту інвесткомпанії Concorde Capital Олександр Паращій каже , що інвестори відреагували не конкретно на перемогу Порошенко , а скоріше на надію , що обрання глави держави допоможе швидко врегулювати конфлікт на сході і поліпшити відносини з Росією.

Втім , інвестори не довго зберігали оптимізм , в середу і четвер котирування більшості акцій незначно знизилися . Швидше за все це пов'язано з тим , що надія на швидке розв'язання конфлікту в Донбасі не виправдалися.

Якщо винести за дужки обрання президента , то хороших новин для інвесторів в українських аграріїв зовсім не багато. "Вибори - поки що єдиний позитивний сигнал для іноземних інвесторів , економічна і політична ситуація в країні продовжує залишатися складною" , - говорить вважає Моргун з УкрАгроКонсалт . З ним солідарний і Олександр Паращій з Concorde Capital "Падіння котирувань наших компаній в останні півроку пояснюється складною політичною та економічною ситуацією в країні , - міркує експерт. - Зіграла свою негативну роль і девальвація гривні - більшість агрохолдингів продає продукцію на внутрішньому ринку , тому падіння курсу призвело до скорочення виручки в доларах. На зниження фінпоказників в основному і звертають увагу інвестори " .

Моргун прогнозує , що в найближчі кілька тижнів вартість акцій стабілізується біля поточних цінових рівнів .

У більш віддаленій перспективі можна розраховувати на значне зростання капіталізації вітчизняних аграріїв. Паращій каже , що акції більшості українських агрохолдингів поки недооцінені. Але інвестори не ризикують вкладати гроші в компанії, що працюють в виючою країні. " Зате після стабілізації ситуації або хоча б після перших реальних результатів поліпшення можна сподіватися на сплеск інтересу до цінних паперів українських аграріїв " , - вважає Паращій.

 

ЛIГАБiзнесIнформ

інформаційне агентство

www.liga.net

Всі статті