Скорочення споживання газу не відповідає раніше досягнутим домовленостям з Україною про зростання закупівель , кажуть в Газпромі
Обсяги закупівель газу Україною у Росії 24 лютого скоротилися з 147 млн. кубометрів до 28 млн. кубометрів газу на добу. Як підтвердив в. о. міністра енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький , Україна знизила закупівлю газу в Росії у зв'язку зі скороченням споживання палива в країні , що сталося внаслідок теплої погоди наприкінці лютого. " У ситуації , коли у нас є складнощі зі збором грошей з ринку , а також значна заборгованість за газ перед Росією минулих періодів , ми вирішили купувати менше палива" , - повідомив він.
Як пише Комерсант- Україна в матеріалі "Зобов'язання не по погоді " , офіційно російський Газпром відмовився від коментарів. Проте джерело в компанії уточнив , що скорочення споживання газу не відповідає раніше досягнутим домовленостям з Україною про зростання закупівель за підсумками року до 35-40 млрд. кубометрів. Співрозмовник в Газпромі зазначив , що експорт газу до Євросоюзу зберігається " в повному обсязі" і не страждає від загострилася політичної ситуації в Україні .
Джерело в Національній комісії , що здійснює держрегулювання електроенергетики ( НКРЕ) заявив , що скорочення обсягу закупівель дешевого газу у разі підвищення цін на нього в II кварталі негативно відіб'ється на цінах на газ. " У цьому випадку вартість палива може бути піднята вже наприкінці квітня-початку травня" , - зазначив співрозмовник. Раніше в НКРЕ заявляли , що Україна збереже низькі ціни на газ ще як мінімум у найближчі півроку , оскільки в I кварталі накопичить значні обсяги дешевого газу.
Нагадаємо , наприкінці минулого року НАК Нафтогаз України і Газпром підписали додаткову угоду до договору 2009 року щодо тому , що вартість газу для України в I кварталі складе $ 268,5 за тис. кубометрів. Ціна не залежатиме від нафтових котирувань , як було досі . А поправочні коефіцієнти будуть змінюватися щокварталу . Якщо сторони з якоїсь причини не підпишуть доповнення до контракту до 10 числа першого місяця кварталу поставки , ціна автоматично буде визначатися згідно з основним контрактом , тобто зросте до $ 390-410 за тис. кубометрів.
Раніше в Міненерго заявляли , що Україна винна Росії ще близько $ 1,62 млрд. Там повідомили , що практично платежі за газ з боку теплокомуненерго зупинені. Представники ЖКГ у своїх муніципалітетах вже півтора року не платять за газ , відзначали в міністерстві.
ЛIГАБiзнесIнформ
інформаційне агентство