Змінити мову
  • English
Інвестиційний огляд

Аргумент великих торгових компаній полягає в тому , що торговельні мережі сплачують до держбюджету в 10 разів більше податків, ніж спрощенці

За підсумками восьми місяців 2013 обсяг податкових платежів торговельних мереж склав близько 26 млрд.грн. , В той час як представників спрощеної системи оподаткування , - близько 2,7 млрд.грн. Про це розповів генеральний директор Української торговельної асоціації Ігор Кишко.

" На торгові мережі припадає близько 25 % торгівлі . Ще приблизно 60 % працює в тіні. Решта - це , в основному , спрощенці" , - зазначив представник галузевої організації ..

На думку Кишко , держава повинна розширювати сферу застосування касових апаратів серед підприємців ( реєстраторів розрахункових операцій , РРО) , що працюють за спрощеною системою оподаткування. ПО думку Кишко , така міра буде сприяти вирівнюванню умов конкуренції на ринку. "Проте на це потрібна політична воля. Із соціальної точки зору це , звичайно , не просте рішення , але його слід приймати. Нехай не відразу , але поступово і послідовно практика використання реєстраторів розрахункових операцій повинна розширюватися " , - уточнив Кишко.

Керуючий партнер PSP Audit Дмитро Сушко вказує на те , що й самі торгові мережі часто оптимізують сплату податків , працюючи через "спрощенців". Отже їх податкові платежі могли б бути більше поточних значень . Враховуючи це , на думку експерта , слід виробити таку систему оподаткування , яка серед іншого могла б бути прив'язана до квадратурі торгової площі і виключала б " дроблення " торгово -фінансових потоків , їх оформлення через представників спрощеної системи оподаткування .

" Касові апарати можуть розглядатися як елемент підвищення прозорості роботи бізнесу. Але при цьому слід забезпечити адекватний контроль , щоб виключити , наприклад, використання в одному магазині " офіційного " і" неофіційного " ​​реєстратора розрахункових операцій. Це вже не кажучи про те , що багато хто з тих же закладів громадського харчування видають якісь папірці , які по суті і не є касовими чеками . Саме на такі речі слід , перш за все , треба звертати увагу , а не на дрібних підприємців , які мають мізерні обороти і ледве виживають в непростих економічних умовах " , - зазначає Сушко.

Нагадаємо , в неофіційних версіях держбюджету- 2014 містяться норми , які зобов'язують з 01.01.14 р. представників малого та середнього бізнесу використовувати касові апарати , а також вести Книгу обліку доходів і витрат , облік товарних запасів і т.д.

Джерело: УНН .

ЛIГАБiзнесIнформ

інформаційне агентство

www.liga.net

Всі статті