Регулятор Кайманських островів прийняв рішення підвищити прозорість компаній, зареєстрованих на островах
Регулятор фінансового сектора Кайманових островів Cayman Islands Monetary Authority (CIMA) опублікував на сайті лист від 14 січня представникам учасників ринку з пропозиціями для консультацій. Зокрема, CIMA вважає, що необхідно створити відкриту базу з даними по керуючим і директорам компаній. А топ-менеджери фондів повинні будуть підтвердити наявність достатньої кваліфікації для роботи із засобами інвесторів. Зміни в політиці офшору можуть бути прийняті досить оперативно, у всякому разі - консультації з учасниками ринку повинні закінчитися до 18 березня.
Як пише Комерсант-Україна в матеріалі "Тримай Кайман ширше", рішення підвищити прозорість компаній, зареєстрованих на островах, Кайманський регулятор пояснює світовими тенденціями. "Після фінансової кризи 2007-2008 років такі міжнародні організації, як Базельський комітет з банківського нагляду та Рада з фінансової стабільності, переглянули стандарти з нагляду у сфері фінансових послуг. Їх рекомендації зводяться до того, що у фінансовому секторі необхідні велика чесність, прозорість та доступність . Майже кожен міжнародний фінансовий центр намагається виконати ці рекомендації ", - йдеться в заяві CIMA.
Наприклад, Кіпр зараз підписує з багатьма країнами договори про обмін податковою інформацією. Україна підписала з ним у листопаді 2012 року нову конвенцію про уникнення подвійного оподаткування та протидію податковим ухиленням.
Кайманові острови - один з найважливіших світових офшорних центрів. В юрисдикції держави, яка входить до числа так званих британських заморських територій, з чисельністю населення 57 тис. чоловік зареєстровано близько 70 тис. компаній, у тому числі близько 500 банків, 800 страхових товариств, близько 10 тис. інвестиційних фондів. Близько 70% всіх хедж-фондів в світі зареєстровано саме на Кайманових островах.
Всі компанії на островах повністю звільнені від оподаткування, вони зобов'язані сплачувати лише щорічне мито. Компанії, що мають статус звільнених (таких більшість), не зобов'язані надавати фінансову звітність. Відкритою інформацією є тільки тип компанії і місцезнаходження її юридичної особи. Дані про директорів, акціонерів і бенефіціарів заносяться в реєстр компаній, але він є закритим. Розголошення конфіденційної інформації про клієнта без його письмової згоди є кримінальним злочином.