Кількість брокерських рахунків для торгівлі на фондових біржах Китаю, на яких є кошти, знизилася на 788 тис. до 56,3 млн., а кількість порожніх або заморожених рахунків зросла до рекордного рівня - 110 млн.
За даними клірингової палати КНР (China Securities Depository & Clearing Corp), кількість "живих" рахунків падає вже майже 3 місяці. У липні інвестори відкрили лише 323 тис. нових рахунків - мінімальна кількість за п'ять років, по яким є подібна статистика. Максимум (4,1 млн. рахунків) був відзначений у вересні 2007 р.
"Місцеві інвестори знають те, що невідомо іноземцям. Буде далеко непросто вирішити структурні проблеми китайської економіки", - упевнений Хао Хон, керуючий директор Bocom International Holdings.
Темпи зростання китайської економіки в другому кварталі сповільнилися до 7,6%, промвиробництво росте самими повільними темпами за останні 3 роки, обсяг експорту в липні виріс лише на 1%. Прибутки китайських компаній скорочуються третій місяць поспіль. За даними Національного статистичного бюро, прибуток знизився за підсумками першого півріччя на 2,4%. Темпи падіння збільшуються. У травні прибуток склав 390,9 млрд. юанів, що на 5,3% менше, ніж рік тому. На цьому тлі індекс Shanghai Composite з початку року знизився на 3,3%.
Китайці вважають за краще вкладатися в активи, які показують кращу прибутковість. Банки пропонують клієнтам фінансові продукти, засновані на кредитах девелоперам, ставка по яких доходить до 7,5-8%, що вдвічі більше прибутковості депозитів. Цей ринок зростає швидкими темпами, його обсяг на кінець II кв. досяг 10,4 трлн. юанів.
Багаті громадяни КНР придивляються і до зарубіжних активів. У другому кварталі дефіцит фінансового рахунку зріс до максимального рівня з 1998 р. і склав $ 71,4 млрд. За опитуваннями маркетингової компанії Hurun, яка спеціалізується на вивченні преміум-сегмента, багаті китайці, вартість активів яких перевищує 10 млн. юанів, зберігають близько 19% своїх коштів за кордоном.
Фінансові регулятори планують частково замістити місцевих інвесторів іноземцями. У квітні уряд в два з половиною рази збільшив квоти для нерезидентів, обсяг яких зараз становить близько $ 80 млрд. На даний момент ліцензію на роботу на фондовому ринку мають 176 зарубіжних компаній, а сума розподілених квот досягає $ 28,5 млрд. - менше 1% капіталізації китайського фондового ринку.
За матеріалами: Вести Экономика