Після попередження Росії про посилення митного режиму з Україною Азаров закликав сприймати ЗВТ між Україною та Євросоюзом як реальність
Зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом потрібно сприймати як реальність і не протиставляти співпраці української держави з Митним союзом. Про це сьогодні, відкриваючи засідання уряду, заявив прем'єр-міністр Микола Азаров.
Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Азаров підкреслив: "Те, що на нашому кордоні з'явилося нове утворення - Митного союзу, ми сприймаємо як реальність, в якій потрібно працювати. Те, що з 1 січня 2015 року цю об'єднання вийде на вищий рівень інтеграції, і суб'єктом співпраці стане Євразійський економічний союз (ЄЕС), ми також сприймаємо як об'єктивний фактор економічних відносин ".
За його словами, вже зараз українська влада і бізнес пристосовуються до того, щоб у торгівлі з ЄЕС не було ніяких перешкод. "Значить, і те, що після підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом Україна створить зону вільної торгівлі з ЄС, точно так само потрібно сприймати як реальність. Я неодноразово підкреслював, що ці інтеграційні процеси не потрібно протиставляти", - підкреслив він.
Нагадаємо, в серпні радник президента Росії Сергій Глазьєв попередив, що в разі підписання Києвом угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЕСТаможенний союз буде змушений посилити митний режим з Україною, і може вийти із зони вільної торгівлі з Україною: "У зв'язку з тим, що в листопаді очікується підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС, де передбачається встановлення Україною режиму вільної торгівлі з ЄС, виникають ризики безмитного ввезення до нас європейських товарів під виглядом українських ".
Говорячи про те, як можуть далі розвиватися торгові відносини Росії і України у разі асоціацію з ЄС, Глазьєв зазначив: "Ми будемо змушені посилювати митне адміністрування, щоб уникнути реімпорту європейських товарів через українську територію. Ми змушені будемо посилювати систему ветеринарного і санітарного контролю, оскільки Україна переходить на європейські норми. Можливо, буде поставлено питання про припинення відносин вільної торгівлі з Україною, вивченням цього питання вже займається Євразійська економічна комісія ".
ЛIГАБiзнесIнформ
Інформаційне агентство